PEIPSIMAA PÄRIMUSKESKUS

NB! Vajalikud materjalid ja töövahendid on juhendajate poolt, kuid kui osalejal on olemas enda töökorras vokk või kedervars, siis võib selle loomulikult kaasa võtta.

Töötoa juhendajad on Viljandi Kultuuriakadeemia üliõpilane ja Eesti Põllumajandusmuuseumi koguhoidja-teadur Mari-Liis Tammiste ja Eesti Kunstiakadeemia värske vilistlane ning tekstiilikunstnik Mari-Triin Kirs. 

Mari-Triin on taimsete kiududega tegelenud alates Kõrgemas Kunstikoolis Pallas õppimisest ning jõudis Kunstiakadeemia magistritööd tehes enda lina kasvatamise, töötlemise ja kanga loomiseni. Uurimistöö käigus oli võimalus pärandteadmised ühtse protsessina tänapäevases kontekstis läbi proovida, et tekstiili loomise ja disainimise protsessid omavahel taaskord lähemale tuua.


Lina ketramise päev

Kuupäev:                                     
Kellaaeg: 

Juhendajad:  Mari-Liis Tammiste ja  Mari-Triin Kirs

Lina ketramise päeval saab teadmisi linast kui kiutaimest, sellele järgneb kiu ettevalmistamine ja ketramine nii kedervarre kui vokiga. Iga osaleja saab esmased oskused, kuidas taimset kiudu lõngaks kedratakse. Kui jõuame, siis proovime ka kedratud lõnga järeltöötlust.  

Mari-Liisi tõi Viljandi Kultuuriakadeemiasse käsitööarmastus ja soov rohkem teada meie esiemade töövõtete kohta. Seal õppides on looduslikud, kodumaised materjalid ja värvid teda üha rohkem inspireerima hakanud ja tekitanud soovi kogutud teadmisi ka teistele edasi anda.

Kursuse hind: 55 eurot inimene.
Registreeru kursusele siin. Peale registreerumist väljastame arve koha broneeringuks.
Registreerumine koolitusel lõppeb 4. oktoober 2024 või kuni kohti jätkub.
EST